Menu strony

1% Podatku dla
OSP Turaszówka

POMAGAJĄC STRAŻAKOM OCHOTNIKOM - POMAGASZ SOBIE

czytaj więcej

WYPADEK NA ULICY WYSZYŃSKIEGO W KROŚNIE 12.03.2015

 

W czwartek 12.03.2015 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na ul. Wyszyńskiego w Krośnie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że poszkodowane są 3 osoby wśród, których znajdował się kierowca motoroweru oraz kobieta w wieku 61 lat wraz z dzieckiem,.

 

Na początku do naszych zadań należało zablokowanie wjazdu na ulicę wyszyńskiego, kierowanie pojazdy na objazdy oraz umożliwienie w miarę jak najszybszego wyjazdu zespołom ratownictwa medycznego, które na miejscu zdarzenia udzieliły niezbędnej pomocy poszkodowanym oraz zabrały ich do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Z kolei strażacy z PSP którzy byli wcześniej na miejscu zdarzenia zabezpieczyli i odgrodzili teren działania, a także odłączyli akumulator w jednośladzie, aby zapobiec ewentualnemu pożarowi.

Po tych czynnościach oraz upewnieniu się, że wszystko zostało wykonane w odpowiedni sposób, dowódca PSP przekazał kierowanie dalszymi czynnościami  naszemu dowódcy.

Do naszych zadań należało dalsze zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie pojazdów na objazdy, a także uprzątnięcie i pomoc w załadowaniu na lawetę rozbitego jednośladu. Ostatnia czynność została wykonana dopiero po zakończeniu oględzin miejsca wypadku przez policję oraz dokonaniu niezbędnych pomiarów.

W działaniach trwających około 2h uczestniczyły:

- 2 zastępy KM PSP Krosno
- OSP Turaszówka
- 3 Zespoły ratownictwa medycznego
- 2 patrole z KM Policji w Krośnie

 
Copyright by www.ospturaszowka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.