Menu strony

1% Podatku dla
OSP Turaszówka

POMAGAJĄC STRAŻAKOM OCHOTNIKOM - POMAGASZ SOBIE

czytaj więcej

USUWANIE SKUTKÓW WICHUR MARZEC 2015

 

W dniu 30 marca zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków wichur, które nawiedziły nasz powiat. Braliśmy udział w dwóch zdarzeniach na terenie miejscowości Korczyna.

 

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce na ulicy Pelczara, gdzie nadłamane zostały słupy sieci telekomunikacyjnej. Nasi strażacy zabezpieczyli teren objęty działaniami po czym ocenili czy nie występuje zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób. Następnie przekazano informację do stanowiska kierowania w Krośnie. Stamtąd też napłynęło kolejne zgłoszenie o zerwanym poszyciu dachowym na ulicy Rynek.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że zerwana została część dachu wykonanego z dachówki. W tym miejscu po wcześniejszym ocenieniu zagrożenia i zabezpieczeniu terenu druhowie pomogli domownikom w pracach, które polegały na tymczasowym naprawieniu uszkodzonego dachu.

W działaniach brał udział zastęp złożony z 6 druhów i samochodu GBA Mercedes Atego. W tym samym czasie na terenie Korczyny brało udział również wiele innych jednostek, które także zmagały się z naprawami dachów, które zostały uszkodzone.  

Copyright by www.ospturaszowka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.