Menu strony

1% Podatku dla
OSP Turaszówka

POMAGAJĄC STRAŻAKOM OCHOTNIKOM - POMAGASZ SOBIE

czytaj więcej

POŻARY SUCHYCH TRAW 2015

 
Rok 2015 obfituje w wiele akcji związanych z wypalaniem suchych traw. Mimo, że mamy dopiero kwiecień to już nasza jednostka musiała interweniować przy tego typu zdarzeniach 23 razy.
 
Pierwszy pożar traw, z którym zmagali się strażacy z OSP Turaszówka miał miejsce 17.01.2015, a ostatni jak dotychczas 7 kwietnia.
 
Szczególnie w pamięci zapisze się miesiąc marzec podczas to którego odnotowaliśmy największe nasilenie wyjazdów związanych z wypalaniem suchych traw, takich akcji było aż 19. Prowadziliśmy działania na terenie Krosna m. in. na ulicach: Sportowej, Odrzykońskiej, Szklarskiej, Mikołaja Reja, Klonowej, Baczyńskiego. Uczestniczyliśmy również w akcjach poza terenem miasta w sąsiednich miejscowościach takich jak: Odrzykoń, Dobieszyn czy Bajdy.

Kilkukrotnie wyjeżdżaliśmy do akcji dwoma zastępami, aby być przygotowanym na każdą ewentualność oraz po to aby nie zabrakło nam zaopatrzenia wodnego, gdy sytuacja będzie tego wymagać.
 
Niekiedy warunki działań były bardzo trudne, zważywszy na silny wiatr, duży obszar objęty pożarem oraz grząski teren, który czasami uniemożliwiał nam dojazd do miejsca zdarzenia. Często pożary te zagrażały budynkom gospodarczym oraz mieszkalnym.
Copyright by www.ospturaszowka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.