Menu strony

1% Podatku dla
OSP Turaszówka

POMAGAJĄC STRAŻAKOM OCHOTNIKOM - POMAGASZ SOBIE

czytaj więcej

PIKNIK RODZINNY W MZS NR 2 W KROŚNIE - TURASZÓWCE

 

24 maja uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym zorganizowanym dla mieszkańców miasta przez MZS nr 2 w Krośnie. W czasie trwania imprezy można było zobaczyć wiele pokazów, skorzystać z dużej ilości atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Jedną z atrakcji dla gości był pokaz naszej jednostki.

Polegał on na symulowanym wypadku, w czasie którego samochód dachował, a poszkodowany został kierowca pojazdu. Strażacy, przy zastosowaniu niedawno zakupionej przez naszą jednostkę kamizelki KED ewakuowali ranną osobę z pojazdu i przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi maltańskiej służby medycznej.

Po uwolnieniu kierowcy doszło do zapłonu komory silnika. Poszkodowany przewoził materiały łatwopalne co spowodowało szybkie rozprzestrzenienie się ognia do wnętrza pojazdu. Szybkie rozwinięcie linii gaśniczej pozwoliło skutecznie ugasić płomienie.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem ponieważ obserwowało go około 300 osób. Pomimo niekorzystnej pogody ludzie z niecierpliwością czekali na nasz pokaz.

Zarząd OSP Krosno – Turaszówka składa serdeczne podziękowanie firmie „Auto – Kram” ze Szczepańcowej Pana Stanisława Głowackiego za bezpłatne przekazanie pojazdu na w/w pokazy.

Możesz o nas przeczytać i zobaczyć zdjęcia również tutaj:

Krosno 112

 

Copyright by www.ospturaszowka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.